15 ottobre, 19:00 16 ottobre, 19:00

Clubtrix Presents: Total Freedom & Sami Baha & Selim Hex

Pixie Milano, Italia musica

Pixie

Tosbağa Sokak, No:12/A Galatasaray - İstanbul | Harita

20 TL

23:00

Dubstep çılgınlığı sonrası artık dünyaya eski gözlerle bakmanın pek imkansızlaştığı doğru. Çoğu prodüktör hatırlamak bile istemedikleri ‘testere dubstep’ sound’unu yanlarına yaklaştırmamak adına house’a döndü, çoğu zaten UK garage’ın insanlığı sonsuza dek dans ettirebileceğine dair inancına sarıldı. Bu travmatik durum Atlantiğin ötesindeki dans müzik ortamlarında ise, her zamanki Okyanuslu davranışıyla karşılandı. Yani, ‘gelene hayhay gidene baybay’ anlayışı. Miami, San Francisco ve Los Angeles gibi kıyı şeridindeki şehirlerde ritmin ele alınışı her daim bir ‘bangır bangır’lık ve netlik yansıtır. Mevzu dans etmek, o kadar! Bu yüzden de dolaylı olmak zaman kaybetmektir, aslolan ritim ve elbette R&B vokal sample’larıdır. İşte bu anlayışın içinden bir yerlerden yeşeren Los Angeleslı dans kolektifi Fade to Mind, bütün o pırıl pırıl iskelet üzerine öyle hibrid, kısa ve net ritmik kıyafetler giydiriyor ki, şaşarsınız. Kolektifin son zamanlarda yükselen değeri Total Freedom da işte, clubbing’le ilgili şu ana kadar bildiğiniz her klişeyi tokat manyağı yapmayı beceren bir DJ/prodüktör. Müziğinde jungle, dancehall, R&B, miami bass, grime, house, aklına gelen ne kadar ‘kirli’ müzik varsa, birbirine giriyor, birdirbir oynuyor, saç çekiyor, çaktırmadan eteklerinizin altından bakıyor, küfür ediyor ve sonra sarılıp barışıyor. Total Freedom 6 Eylül’de bu kulüp algılarını ters yüz etmesiyle ünlü DJ setlerinden birini İstanbul’a getiriyor. Öncesinde de vizyon sahibi lokaller Sami Baha ve Selim Hex kabinde.

Roketto

Benzer gece etkinlikleri

Özel Sayılar

istanbul running guideIstanbul Running Guide

Alternatif koşu parkurlarıyla İstanbul Running Guide, Istanbul’u koşarak keşfetmek için bir rehber.

Parklar & PazarlarParklar & Pazarlar

Zero İstanbul Parklar ve Pazarlar özel sayısı, İstanbullulara, kentin hem Avrupa hem de Anadolu yakasında yer alan park ve pazarlarından öneriler sunuyor.

Istanbul Design GuideIstanbul Design Guide

Istanbul Design Guide,1980’lerden bugüne İstanbul’daki sosyal ve mimari değişimlere yön veren 50 mekân ve yapı için tarihsel bir rehber niteliğini taşıyor.